„1 Z 10” O ŚW. JANIE PAWLE II

18 maja 2020 roku obchodziliśmy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Przeżywany jubileusz stał się świetną okazją do przypomnienia sobie osoby Naszego Wielkiego Rodaka i Jego nauczania.

W sam dzień urodzin Papieża ks. Piotr Smoliński i Katechetka Jolanta Piotrowska zorganizowali konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II dla uczniów z kl. V-VIII. Do rywalizacji w I etapie konkursu zgłosiło się 20 uczniów. Uczestnicy konkursu on-line mieli w ciągu 30 minut odpowiedzieć na 25 pytań (część z nich była otwartych, część zamkniętych).

Dwunastu uczestników konkursu zdobyło ponad 90% punktów, co pozwoliło im zakwalifikować się do finału. Byli to: Piotr Ziemak (klasa V a), Antonina Nagi (V b), Łukasz Zieliński (V g), Amelia Burlińska (Vg), Maja Dymkowska (VI a), Roksana Zarzecka (VI c), Julia Gajewska (VI e), Nikola Dołęgowska (VIe),  Adrian Mórawski (VII c), Alicja Borkowska (VII d), Julia Błaszkiewicz i Wiktoria Krętkowska (obie VIII a).

Finał konkursu miał formę teleturnieju „1 z 10” w wersji on-line poprzez komunikator meet w dniu 5 czerwca 2020r. o godz.14:00. Niestety problemy z Internetem sprawiły, że jedna uczestniczka nie mogła kontynuować konkursu. Dwie  uczennice nie brały udziału w II etapie teleturnieju. Każdy uczestnik musiał mieć włączoną kamerę i miał na odpowiedź 5 sekund.

W I rundzie każdy miał odpowiedzieć na dwa pytania. W II rundzie natomiast, kto odpowiedział poprawnie wyznaczał pytanego. Drugi błąd sprawiał, że uczestnik konkursu odpadał z dalszej rywalizacji. Katecheci zgodnie stwierdzili, że uczestnicy konkursu byli wspaniale przygotowani znając najmniejsze szczegóły z przekazanych materiałów konkursowych.

Po zaciętej i wyrównanej walce wyłoniono zwycięzców.

I miejsce – Julia Błaszkiewicz kl. VIII a

II miejsce – Julia Gajewska kl. VI e

III miejsce – Piotr Ziemak kl. V a

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!

ks. P. Smoliński