42. ROCZNICA WYBORU JANA PAWŁA II

DSC9510Przeżywany rok obfituje w wydarzenia związane z osobą św. Jana Pawła II. Decyzją Sejmu RP rok 2020 jest rokiem poświęconym Naszemu Świętemu Rodakowi. 18 maja obchodziliśmy 100. rocznicę Jego urodzin. 2 kwietnia – 15 rocznicę Jego śmierci. Dziś natomiast – 16 października wspominamy 42 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Biskupa Rzymu.

Z tej okazji uczniowie Naszej Szkoły pod opieką Katechetów przygotowali uroczysty Apel. Podczas Apelu nie tylko przypomnieli najważniejsze momenty z życia Ojca Świętego Jana Pawła II, ale także recytowali Jego wiersze. Mogliśmy również zobaczyć kilka filmików z najważniejszych wydarzeń pontyfikatu i zaśpiewać: „Barkę” – ulubioną pieśń naszego Rodaka.

Tego dnia Katecheci z naszej Szkoły – Pani Jolanta Piotrowska i ks. Piotr Smoliński – wraz z dwiema uczennicami klasy VIII C – Niną Rembowską i Klaudią Ostrowską – rozdawali wszystkim uczniom cytaty z nauczania św. Jana Pawła II. W tym uroczystym dniu jak co roku nasza Gromada Zuchowa „Wesołe Ogniki” i Drużyna Harcerska „Fortis” dzielnie pełniła wartę na Apelu i przy portrecie Świętego Jana Pawła II w naszej Szkole. Za przebieg tego zaszczytnego zadania odpowiedzialna była – Przewodnik Marzena Pawłowska.

Z racji wspominanej rocznicy uczniowie klas I – III uczestniczyli w konkursie plastycznym pt: „Święty Jan Paweł II – moimi oczyma”. Prace naszych najmłodszych koleżanek i kolegów możemy zobaczyć w holu naszej Szkoły. Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 22 października – w liturgiczne wspomnienia św. Jana Pawła II.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych wydarzeń.

Ks. Piotr