ANDRZEJKI W ZERÓWKACH

129965157_202141274812563_5419955247528100649_nAndrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń była to wyjątkowa i magiczna noc, gdyż uchylała wrota do nieznanej przyszłości. Podczas niej prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj i są okazją do wspaniałej zabawy z dziećmi.
Taka zabawa nie ominęła również dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. W dniach 30 listopada i 1 grudnia nasze przedszkolaki miały okazję zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Z wróżb dzieci dowiedziały się, jaki zawód będą wykonywać, a także poznały imię swojego przyszłego męża lub żony. Nie zabrakło także wróżenia z butów i lania wosku przez magiczny klucz. Wróżby były przeplatane pląsami i tańcami przy muzyce. Ten dzień dostarczył wszystkim wielu emocji i przeżyć.

Anna Kuskowska
Karolina Liszewska