BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

IMAG079517 września 2019 roku uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez przedstawiciela Straży Miejskiej na temat „Bezpieczna droga do szkoły”. Zaproszony gość omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał, jak należy  przechodzić  przez jezdnię, jak poruszać się po drodze, ulicy, chodniku oraz jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
      Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały, odpowiadały na pytania, brały udział w dyskusji. Wykazały się dużą wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego ,znajomością znaków i numerów alarmowych. Dużą frajdą dla uczniów było wcielanie się w rolę kierowcy, pasażera i pieszego.
       Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna z pewnością znajdzie swoje zastosowanie w praktyce.

A.Kozłowska