„DZIEŃ MATEMATYKI” W SP4

p_20190312_105210_vhdr_auto-1Z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego w dniu 12 marca 2019 roku oddziały przedszkolne i klasy 1-3 obchodziły „Dzień Matematyki”.
Obchody tego dnia miały na celu pokazanie wesołych i zabawnych sposobów zdobywania niełatwej wiedzy matematycznej. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zadania interaktywne, układały puzzle, domina, tangramy oraz rozwiązywały krzyżówki i zagadki matematyczne. Poprzez zabawę ćwiczyły rachunek pamięciowy, sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia.
Nasi najmłodsi grali w matematyczne gry planszowe, które jak powszechnie wiadomo, rozwijają logiczne myślenie i wyobraźnię, uczą współzawodnictwa i przewidywania.
Zadania matematyczne, z którymi mierzyli się uczniowie pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim może dać dużo radości. Dzieci doskonale poradziły sobie z różnorodnymi zagadkami ze świata matematyki, co sprawiło, iż na ich twarzach pojawił się uśmiech.

MSU