EUROPEJSKA WSPÓŁPRACA SZKÓŁ E-TWINNING

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w ramach Europejskiej Współpracy Szkół  E-twinning od kilku już lat realizują wspólne dla wielu europejskich szkół projekty. W tym roku nasi uzdolnieni  wychowankowie pod opieką szkolnego koordynatora projektu pani Joanny Trzcińskiej oraz pani Katarzyny Skaraczyńskiej  podjęli pracę nad  „Xmas cards exchange, traditional project”  wykonując  karty Bożonarodzeniowe. Projekt, w którym wzięło udział aż kilkadziesiąt  szkół z ponad  dwudziestu krajów, zakładał tworzenie kart  świątecznych w kształcie choinki. Kartki  zawierały życzenia świąteczne  o tak aktualnej obecnie tematyce ekologicznej – ochrona środowiska, zanieczyszczenie powietrza i woda, oszczędzanie wody i energii, odnawialne źródła, recykling itp.

Kartki stworzone przez naszych uczniów  mogliśmy podziwiać w okresie świątecznym w holu przy sali nr 15, gdzie zawisła choinka  stworzona z wykonanych przez siódmo i ósmoklasistów kart.

                                                                               Joanna Trzcińska