II A Z WIZYTĄ U PREZYDENTA

20191017_10435917 października 2019 roku klasa II a wraz z wychowawczynią Kamilą Zaborowską odwiedzili Urząd Miasta w Ciechanowie. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania ratusza. Uczniowie mogli zobaczyć salę konferencyjną, w której odbywają się spotkania Rady Miasta i inne ważne posiedzenia oraz salę ślubów. Poza tym dowiedzieli się sporo o pracy urzędników. Kolejnym punktem programu było spotkanie z Prezydentem Krzysztofem Kosińskim, który bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Dzieciaki słuchały Go z wielkim zainteresowaniem. Sami też przygotowali sporo pytań aby móc lepiej poznać Prezydenta. Były to pytania dotyczące pracy w urzędzie, ale również i takie w których pytali o prywatne zainteresowania, marzenia i plany na przyszłość. Pan Prezydent nie bronił się przed nimi i dzielnie odpowiadał nawet na te najtrudniejsze. Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkowego pluszowego misia.

Następnie dzieci udały się na wizytę do straży miejskiej. Mogły tam zobaczyć samochód którym poruszają się strażnicy miejscy, zobaczyć w jaki sposób są wzywani na interwencję, a także poczuć się aresztowanym. Komendant Straży Miejskiej opowiedział dzieciom o ich pracy, a także odpowiadał na wszystkie zadawane przez uczniów pytania. Każde dziecko otrzymało odblaski aby być z daleka widocznym na drodze.

Kamila Zaborowska