III RODZINNE MIKOŁAJKI

IMG_20191208_101623W listopadzie i grudniu nasi uczniowie wspierani przez swych najbliższych przygotowali pod czujnym okiem swojej nauczycielki plastyki Pani Aldony Krzemińskiej  piękne ozdoby świąteczne – bombki, choinki i stroiki. Zostały one wykonywane na kiermasz charytatywny, który odbył się 08. XII. 2019 r. w ramach III Rodzinnych Mikołajek przygotowanych przez MOSIR i Mazowię ProActiv. Prace naszych uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem kupujących, a o ich prezentację zadbali wolontariusze z klasy VII c – Jakub Kownacki, Nina Rembowska, Natalia Tomaszewska, Olga Prusińska, Klaudia Ostrowska, Dominka Kowalczyk i Oliwia Łyszkowska oraz Maciej Kownacki z klasy III b, wsparli nas również rodzice naszych uczniów Państwo Kownaccy pomagając w organizacji i ustawieniu stanowiska naszej szkoły. Na odwiedzających imprezę czekała moc atrakcji, a mianowicie kiermasz ozdób choinkowych, świąteczne wypieki, występy artystyczne, samochody rajdowe pokazy taneczne i sportowe, koncerty młodych, utalentowanych uczniów ciechanowskich szkół, aukcje i loteria fantowa, a nawet spotkanie z alpakami. Można było również skorzystać z usług fryzjerskich oraz kosmetycznych, zmierzyć poziom cukru we krwi, ciśnienie oraz zdobyć podstawowe porady medyczne i dietetyczne. Dochód z wydarzenia został przekazany na leczenie i rehabilitację Filipa Bugajewskiego. 4-letni chłopiec urodził się z Artrogrypozą – wrodzoną sztywnością stawów. Jest już po 3 operacjach, a w perspektywie ma 4 kolejne. Wszyscy tego dnia działali wspólnie i bezinteresownie, a ich głównym celem była pomoc chłopcu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serce, przygotowanie ozdób, obsługę kiermaszu i poświęcony czas.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
Marta Wojdat i Kamila Pszczółkowska