JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

_DSC294630 maja 2019 r. cała społeczność szkolna spotkała się na hali sportowej, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Głównym celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i to, że czytaniem można i należy się chwalić. Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

W tym roku akcja świetnie wpisała się w szkolne obchody Dnia Dziecka, który rozpoczęliśmy od „najlepszej zabawy jaką sobie ludzkość wymyśliła, czyli od czytania”, jak pisała Wisława Szymborska.

We wspólne czytanie w tym wyjątkowym dniu, bawiła się z nami pani dyrektor Barbara Kamińska, oraz pani Joanna Cywińska i pani Ewa Barcz. Wspólnie przeczytaliśmy kilka utworów z książek naszego dzieciństwa.

Spotkanie wywołało wiele radości i uśmiech na twarzach wszystkich obecnych, dzieci i nauczycieli.

 

Oprac. Anna Mieszkowska

 nauczyciel bibliotekarz SP Nr 4