KIEROWCO! NIE POLUJESZ NA ZEBRACH!

_DSC556512 września nasza szkoła wzięła udział w corocznej kampanii „Kierowco! Nie polujesz na zebrach!”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi kierowców, że piesi powinni czuć się bezpiecznie na drodze.

Uczniowie z klas 5a i 5e pod opieką nauczycieli p. Aldony Krzemińskiej i p. Marzeny Sasin, wyposażeni w samodzielnie wykonane transparenty, udali się na przejście dla pieszych znajdujące się przy szkole.  Dzieciom towarzyszyli  p. dyr. Barbara Kamińska, pedagog szkolny p. Anna Łęgowska i przedstawiciele ciechanowskiej policji.

Kierowcy pozytywnie reagowali na akcję . Zbliżając się do pasów zwalniali i machali do dzieci. Uczniowie przy okazji przećwiczyli poprawne przechodzenie przez jezdnię po pasach.

Marzena Sasin