KLASA 1A W CIECHANOWSKIM CENTRUM WETERYNARYJNYM

WP_20191120_10_58_11_Pro20 listopada uczniowie klasy 1a odwiedzili Ciechanowskie Centrum Weterynaryjne, gdzie zwierzęta domowe mogą uzyskać fachową pomoc medyczną. Zostaliśmy przyjęci przez panią lekarz weterynarii, która wykazując się wielką cierpliwością oprowadzała nas po obszernym gmachu. Pokazywała gabinety i wyjaśniała do czego służą znajdujące się w nich sprzęty i aparatura medyczna.

Szczególne wrażenie zrobiła na nas duża sala operacyjna zaopatrzona w olbrzymie lampy zawieszone nad łóżkiem. Duże zainteresowanie wzbudził również szpitalik – specjalnie wydzielone pomieszczenie, w którym znajdowały się klatki przeznaczone dla zwierząt po zabiegach operacyjnych i fotel dla pracownika, który czuwa nad zwierzętami. Oglądając profesjonalny gabinet stomatologiczny, przypominający gabinet dla ludzi, byliśmy nieco zdziwieni, że zwierzęta domowe również mogą mieć leczone zęby. W części laboratoryjnej jednego z gabinetów każde dziecko miało możliwość badania pod mikroskopem preparatów krwi zwierzęcej.

Spotkanie zakończyło się dla nas miłą niespodzianką, przygotowano dla nas zdrowy poczęstunek składający się z owoców i soków. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, podziękowaliśmy wspaniałej pani doktor, dzięki której lepiej znamy zawód weterynarza – lekarza zwierząt. Okazało się, że kilka osób z naszej klasy chciałoby w przyszłości wykonywać ten zawód. Trzymamy za nich kciuki.

Nasza klasa również przekazała na ręce pani doktor podarunek, w postaci własnoręcznie wykonanych przez nas, rysunków różnych zwierząt domowych. Mamy nadzieję, że prace te będą ozdabiać ściany Ciechanowskiego Centrum Weterynaryjnego.

Dorota Rutkowska