KONKURS BIBLIJNY

20200203_094958Tematem przewodnim tegorocznego konkursu, który odbył się 3 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 4, byłaEwangelia według św. Marka”. Do rywalizacji przystąpiło 20 uczniów z następujących klas: V-2; VI-5; VII-6; VIII- 7. Przewodniczącą komisji konkursu biblijnego była Pani dyrektor Barbara Kamińska, a członkami: ks. Piotr Smoliński – katecheta, Pan Dariusz Bralski – polonista, Pani Jolanta Piotrowska – katechetka. Uczniowie udzielili odpowiedzi na zestaw 30 pytań, który składał się z testu wielokrotnego wyboru oraz zadań otwartych. W sali konkursowej przygotowano ekspozycję Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu, najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem, Edycję Świętego Pawła oraz płonącą świecę, która podkreśliła rangę ważności Słowa Bożego.

Konkurs rozpoczął się od wspólnego odmówienia modlitwy przed nauką do Ducha Świętego. Pani Dyrektor Barbara Kamińska wprowadziła młodzież w atmosferę konkursu, przekazując ciepłe i zachęcające słowa do rozważań na temat Żywego Słowa Bożego, w którym przyszło się sprawdzić młodzieży naszej szkoły. Po komisyjnym sprawdzeniu prac wyłoniono najlepszych zawodników. W obu konkurencjach maksymalnie można było uzyskać 39 punktów. Pierwszą lokatę zdobył uczeń klasy Vg Łukasz Zieliński (32 pkt), drugą – uczennica klasy VI c – Małgorzata Boniakowska (29 pkt), zaś trzecie miejsce uczennica klasy VIII a – Oliwia Czajkowska (24 pkt).

Podczas kolejnego etapu – dekanalnego, który odbędzie się 6 marca 2020 r., zmagać się będą: Łukasz Zieliński i Małgorzata Boniakowska – uczniowie katechetki Jolanty Piotrowskiej. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wnikliwej lektury Słowa Bożego z Ewangelii wg świętego Marka.

Jolanta Piotrowska