„KUBUŚ PUCHATEK I JEGO PRZYJACIELE”

IMG_8784Dnia 29 kwietnia b.r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu czytelniczego dla klas drugich pt. „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”.

Celem konkursu było sprawdzenie znajomości książki pt. „Kubuś Puchatek” A. A. Milne i wyłonienie spośród uczniów dwóch uczestników, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu, w Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechanowie.

W konkursie wzięły udział dwuosobowe zespoły reprezentujące klasy:

Julia Kosiorek II a

Oliwia Suwińska II a

Barbara Szarek II b

Zuzanna Baryła II b

Patrycja Frączek II c

Piotr Krajewski II c

Maja Miączyńska II d

Mateusz Maliszewski II d

Uczestnicy konkursu mieli do wykonania trzy zadania. Podczas pierwszego zadnia losowali zagadki  i udzielali odpowiedzi. Drugie polegało na rozwiązaniu testu ze znajomości treści lektury. W trzecim należało wysłuchać fragmentu  lektury i rozpoznać bohatera wypowiedzi na podstawie cytatu.

Po podsumowani wyników okazało się, że uczniowie klas II a i II b uzyskali po 18 punktów, natomiast uczniowie klas II c i II d po 20 punktów. W związku z powyższym zespoły klas II c i II d przystąpiły do dogrywki, która polegała na udzielaniu odpowiedzi na bardzo szczegółowe pytania dotyczące lektury. Zwycięską drużyną zostali uczniowie  klasy II d.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody przygotowane przez organizatorów konkursu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a za Maję i Mateusza trzymamy kciuki i życzymy powodzenia 14 maja, w kolejnym etapie konkursu! 

                                                                                 Organizatorzy: Krystyna Sawulska, Bogumiła Kosowska