LEKCJA CIEPŁA I KONKURS PLASTYCZNY

5V3B0488Dostawcy ciepła systemowego w naszym mieście dbają o świadomość najmłodszych w kwestii ekologii. Z tego względu dnia 18 stycznia 2019 roku naszą szkołę odwiedzili pracownicy PEC i przeprowadzili tzw. „Lekcję ciepła”. Wzięli w niej udział wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I. Celem prowadzonych zajęć jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów, edukacja w zakresie ochrony powietrza, racjonalnego korzystania z ciepła i ciepłej wody oraz zrozumienie wpływu marnotrawienia ciepła na zasoby Ziemi. Podczas prowadzonych zajęć maluchy dowiedziały się również, w jaki sposób produkowane jest ekologiczne ciepło systemowe na terenie naszego miasta oraz w jaki sposób dociera ono do mieszkań, a także co to jest smog i jak z nim walczyć. Pomogła w tym książeczka edukacyjna pt. „ Czerwony Kapturek Misja Czarny Smog”. To ciąg dalszy znanej historii, w której Czerwony Kapturek razem z babcią i mamą decydują się zamieszkać na osiedlu. Wnuczka ma przyjaciela, to zaczarowany kot Klucha. Wyjaśnia on dziewczynce co to jest smog i skąd się bierze. Wspólnie z babcią wpadają na pomysł jak nakłonić sąsiadów na zmianę ogrzewania na ciepło systemowe. Na koniec zajęć dzieci otrzymały książeczki na pamiątkę.

Organizatorzy ogłaszają konkurs plastyczny. Regulamin konkursu

Opracowała:

Kamila Zaborowska