MARATON BIBLIJNY

Zdjęcie-000 „A nie znać Pisma Świętego, to nie znać Chrystusa” – to jedyne zdanie, które zapisał obok tłumaczenia święty Hieronim, który Pismo Święte przełożył na język łaciński. W przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Hieronima – patrona biblistów odbył się w Naszej Szkole Maraton Biblijny.

Uczniowie pod opieką ks. Piotra Smolińskiego wzięli do ręki Księgę Pisma Świętego i czytali Słowo Boże, aby poznawać Chrystusa. Czytających wsparła Pani Dyrektor – Barbara Kamińska, która aktywnie włączyła się w Maraton.

Słuchając Słowa Bożego pragnęliśmy za wielkim pisarzem i miłośnikiem Biblii Romanem Brandstaetterem wołać: „O Biblio, Ty która trwać będziesz do końca czasu, aż do dnia ostatecznego, wyznaczonego i utwierdzonego. Wróć do nas Księgo, Ty pozdrowiona i błogosławiona. Na Tobie uczę się żyć, na Tobie uczę się myśleć, na Tobie uczę się prawdy, na Tobie uczę się kochać, na Tobie uczę się mądrości, na Tobie uczę się modlić, na Tobie uczę się przebaczać.”

Czytając i słuchając pragnęliśmy, aby Słowo Boże pouczało nas, przemieniało i uświęcało nasze życie. Udało nam się przeczytać Ewangelię według św. Mateusza oraz Ewangelię według św. Marka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Maratonu.

Ks. Piotr