WSPÓLNĄ EUCHARYSTIĄ DZIĘKOWALIŚMY BOGU ZA MINIONE 50 LAT

_DSC6234

Zgodnie z programem obchodów Dnia Patrona i 50 – lecia  istnienia szkoły w minioną niedzielę, 29 września br. dziękowaliśmy Bogu za Jego opiekę nad naszą społecznością szkolną przez minione 50 lat.  Tego dnia właśnie o godzinie 10.30 w kaplicy parafialnej należącej do wspólnoty Błogosławionych Biskupów Męczenników Płockich odprawiona została Msza święta. Eucharystię tę sprawował Ksiądz Proboszcz Adam Gnyp. Podczas Mszy świętej, w której wzięli udział: Dyrekcja szkoły, Nauczyciele, Katecheci, Uczniowie i Rodzice – Ksiądz Proboszcz skierował do nas także  Słowo Boże. Powiedział miedzy innymi,  że szkoła jest dla każdego człowieka nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim czasem, kiedy uczymy się miłości do Boga i ludzi.  Podkreślił również,  że  zaszczepiona w nas miłość staje się później dla każdego człowieka fundamentem, na którym buduje swoje dorosłe życie. „Możemy się cieszyć– mówił –  że tej miłości możemy każdego dnia uczyć się w Szkole Podstawowej nr 4.”

We wspólnej modlitwie prosiliśmy również  o potrzebne nam  łaski na kolejne lata,  aby Jezus Chrystus nieustannie towarzyszył naszej wędrówce przez życie oraz błogosławił wspólnej  nauce i pracy. W podziękowaniu za Bożą opiekę złożyliśmy na ołtarzu   nie tylko słowa modlitwy, ale także krzyż,  książkę, zeszyt i kwiaty –  symbole naszej miłości, nauki i wiary. Z wdzięczności Bogu za Jego miłość społeczność szkolna ufundowała również ornat. Mamy nadzieję, że ten pamiątkowy strój liturgiczny będzie służył parafii podczas wielu wspólnych Eucharystii, w których uczestniczą uczniowie naszej szkoły.

Dariusz Bralski