NASI UCZNIOWIE W STOLICY

20191010_102651W ramach realizacji projektu „Poznaję swój kraj – Warszawa” w dniu 10 października byliśmy na wycieczce w Warszawie. Najpierw pojechaliśmy do Polskiego Radia. W sali koncertowej pani przewodnik opowiadała nam o historii radia. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca redaktorów, realizatorów i pracowników obsługi technicznej. Później podzieliliśmy się na dwie grupy i zwiedzaliśmy wybrane stacje radiowe. Obserwowaliśmy nagrania audycji na „żywo” w studiu  „Czwórki”. W „Jedynce” pani Sława Bieńczycka – prowadząca program – pozdrowiła w naszym imieniu Ciechanów. Dużą niespodzianką było zaproszenie nas do nagrania w porannej audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki” oraz rozmowa z panią prowadzącą o jesiennej muzyce.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starówki. Byliśmy na placu Zamkowym. Widzieliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Bazyliszka, pomnik Syrenki oraz pomnik Małego Powstańca.

Na koniec pojechaliśmy do Teatru Syrena, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Dzieci z Bullerbyn. Widowisko bardzo nam się podobało. Było dużo muzyki, tańca, śmiesznych dialogów, a bohaterowie przeżywali wiele ciekawych przygód.

Wycieczka sprawiła nam wiele radości. Z przyjemnością obejrzeliśmy spektakl teatralny, ale największe wrażenie wywarł na nas udział w nagraniu audycji Polskiego Radia Dzieciom.

Uczniowie klasy III a i III c

Wycieczka do Warszawy

6 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Byliśmy w Teatrze Syrena na spektaklu pt. „Kot w butach”, w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie i  Łazienkach Królewskich.

Pierwszym punktem wycieczki było widowisko „Kot w butach”, które wszystkim bardzo się podobało. Było dużo muzyki, tańca, śmiesznych dialogów, a bohaterowie przeżywali wiele ciekawych przygód. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Łazienkach Królewskich, gdzie podziwialiśmy pawie i karmiliśmy kaczki. Na koniec udaliśmy się do Wilanowa, gdzie w Królewskim Ogrodzie Światła wśród kolorowych światełek ułożonych w różne kształty i wzory wszyscy poczuliśmy się jak na królewskim dworze.

Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Maciej Adamiak, uczeń klasy II c