POMAGAMY!

123987337_816893108852480_4901808466445801489_n-1Pomimo okresu pandemii pamiętamy również o innych chorych. Do naszej szkoły zgłosiła się ciocia małej Laurki, która jest ciężko chora, z prośba o wsparcie. Dlatego samorząd uczniowski szybko zorganizował zbiórkę pieniędzy i plastikowych korków. Kwesta odbyła się w dniach 5-6 listopada 2020 roku. Udało się fizycznie zebrać aż 3271,85 zł.,  a wielu uczniów, ich rodziców i nauczycieli wpłacili indywidualnie na konto. Z całego serca pragniemy podziękować  wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie finansowe. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji Zdążyć z Pomocą, której podopieczną jest Laura.

Zebraliśmy też bardzo duża ilość korków za co serdecznie dziękujemy.

Pracownicy świetlicy szkolnej wraz z uczniami przygotowali również kartki świąteczne, które będzie można kupić na różnego rodzaju kwestach i zbiórkach pieniężnach na rzecz chorej dziewczynki.

Przypomnijmy zaś: Laura ma 17 miesięcy. Niestety zdiagnozowano u niej nieuleczalną choroba: SMA typ 2. Rdzeniowy zanik mięśni, który stopniowo odbiera jej siły. Możemy stanąć do walki o zdrowie i życie Laury. Razem możemy ją ratować przed postępem SMA. Żeby Laura mogła pokonać tego wroga potrzebuje nierefundowanego leczenia – terapii genowej, której koszt przekracza 9 milionów złotych. Jedyny ratunek to bardzo drogi lek. Dlatego liczy się każdy grosz i każda pomoc.

Pieniądze w dalszym ciągu można wpłacać na konto fundacji: https://dzieciom.pl/podopieczni/38000?fbclid=IwAR0KbRclwDeuLUIFXfwJVzZmz6_Sfwf3lY0mQlVEMuK9vOIiPxix7Yn2p1k

Kamila Zaborowska