PROMOCJA ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA

3-Julia-Kowalewska-kl_4cPrzedstawiciele klasy IVc uczestniczyli w projekcie „Promocja zdrowia i bezpieczeństwa wśród młodzieży czerwonokrzyskiej” zorganizowanym przez Oddział Rejonowy PCK. Z powodu pandemii zmieniła się formuła tego przedsięwzięcia. Uczniowie uczestniczyli w zdalnych zajęciach z zakresu zdrowego stylu życia. Podczas spotkań poznali zasady zdrowego odżywiania i uświadomili sobie ogromną rolę aktywności fizycznej. Podsumowaniem projektu był nagrany film, który propagował odpowiednie postawy i nawyki prozdrowotne. Uczniowie zaprezentowali rymowanki, a Filip Zaremba zaśpiewał piosenkę „Sport to zdrowie”.

Przeprowadzony został również międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Ja dbam o zdrowie”. Trzecią nagrodę zdobyła Julia Kowalewska z klasy IVc, a kilkoro uczniów z tej klasy zostało wyróżnionych: K. Chmielecka, P. Frączek, J. Barcz, H. Szerszeń.
Projekt na terenie szkoły koordynował opiekun SK PCK Krzysztof Kirzyc.

K.K.