PUBLIKACJA ANGIELSKICH OPOWIADAŃ NASZYCH UCZNIÓW

IMG_20190125_105434_HDRW tym roku, nakładem wydawnictwa Fida,  ukazała się długo oczekiwana publikacja – książka „My Day in the United Kingdom” stanowiąca zbiór najlepszych opowiadań uczniów szkół podstawowych Województwa Mazowieckiego. W książce tej znalazły się opowiadania dwojga uczniów naszej szkoły – Anny Stryjek (wówczas uczennicy klasy 7a) oraz Karola Kowalskiego ( wtedy ucznia klasy 6c), oboje pisali prace pod kierunkiem Joanny Trzcińskiej.

Konkurs, objęty honorowym  patronatem marszałka Województwa Mazowieckiego, ma na celu promocję i rozwijanie młodzieży utalentowanej pisarsko. Nasi uczniowie stworzyli napisane w języku angielskim opowiadania przedstawiające prawdziwe lub fikcyjne przygody, jakie zdarzyły się im w wielkiej Brytanii. Ania napisała zaskakującą historię „A man from the wardrobe”, natomiast Karol – mrożącą krew w żyłach opowieść „A murder on Wembley”.

Gratulujemy naszym wychowankom talentu i odniesionego sukcesu.

 

                                                                                                             Joanna Trzcińska