Smerfy i Tygryski w PEC Ciechanów

82904359_2376484435974803_7910670047960367104_nW dniu 17 stycznia 2020r. Smerfy i Tygryski odwiedziły Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie. Wizyta w zakładzie poprzedzona była „Lekcją ciepła” przeprowadzoną w szkole w dniu 9.01.2020r. przez pracowników PEC-u Panią Kaję Murzyńską i Pana Piotra Rogozińskiego. Podczas tych zajęć nasi goście w ciekawy i przystępny sposób wyjaśnili dzieciom co to jest  niska emisja, czym jest ciepło systemowe i  jak efektywnie z niego korzystać, a także poruszyli problem smogu i jego negatywnych skutków dla zdrowia. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały książeczki pt. „Czerwony Kapturek Misja Czarny Smog”, a także obejrzały prezentację multimedialną i uczestniczyły w dyskusji. Zajęcia tak bardzo się spodobały, że konieczne było zorganizowanie wycieczki do zakładu. Było to możliwe dzięki uprzejmości Prezes PEC –  Pani Małgorzacie Niestępskiej, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Na miejscu dzieci zostały przywitane przez pracowników PEC-u i poinformowane o zasadach bezpiecznego poruszania się po zakładzie.  Każde dziecko otrzymało na  czas wycieczki kask ochronny. Dzieci obejrzały teren, maszyny, urządzenia i zobaczyły jak wygląda produkcja energii cieplnej i elektrycznej. Na koniec czekał na nie słodki poczęstunek.

To był wspaniały dzień!

Anna Kuskowska