SPOTKANIE Z LEKARZEM

_DSC2606W ostatni czwartek, 28 marca 2019 roku,  w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi,  reprezentantami różnych zawodów, gościem naszej szkoły był chirurg, doktor Mariusz Rolewski, obecnie także zastępca dyrektora do spraw medycznych w Ciechanowskim szpitalu. W spotkaniu z tą wyjątkową  postacią wzięli udział uczniowie klas ósmych. Pan doktor odpowiadał na przygotowane wcześniej przez naszych ósmoklasistów pytania dotyczące wykonywanego przez niego zawodu, ścieżki kariery zawodowej lekarza, specjalizacji medycznych, typowego dnia pracy chirurga i poziomu satysfakcji z wykonywanego zawodu. Największy entuzjazm młodzieży wzbudziły prezentowane przez doktora narzędzia używane obecnie w chirurgii, jakże odmienne od stereotypowego skalpela i noża. Obecna na spotkaniu, pani dyrektor Barbara Kamińska,  nie tylko serdecznie podziękowała naszemu  gościowi za poświęcony czas, ale także z zainteresowaniem zadawała pytania dotyczące jego profesji.

 

                                                                               Joanna Trzcińska