SPOTKANIE ZE SPORTOWCAMI

20191018_083020Spotkania z ciekawymi ludźmi rozbudzają dziecięce zainteresowania i pasje. W takim spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III c i III d.
W dniu 18 października br. naszą szkołę odwiedzili zawodnicy I ligi drużyny piłki ręcznej z CKS „Jurand”: Patryk Dębiec, Damian Rutkowski i Damian Tobolski. Przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Barbara Kamińska.
Zawodnicy opowiadali o swoim zamiłowaniu do piłki ręcznej. Zachęcali do uprawiania sportu, podkreślali jego ważny wpływ na rozwój i zdrowie każdego z nas. Przedstawili podstawowe zasady gry w piłkę ręczną, opowiadali o klubie sportowym „Jurand”.
Po krótkiej rozmowie każde dziecko miało okazję przećwiczyć rzut piłką ręczną do bramki i rzut z wyskoku.
Po rozgrzewce fizycznej nadszedł czas na rozgrzewkę umysłową. Uczniowie przystąpili do krótkiego testu wiedzy. Najtrafniejsze odpowiedzi były nagradzane upominkiem. Spotkanie uwieńczyły wspólne zdjęcia i autografy gości. Dzieci opuszczały salę gimnastyczną rozentuzjazmowane i podekscytowane. Czy są wśród nich przyszli sportowcy?

Bogumiła Kosowska