STRAJK ŻYWNOŚCI

20191016_101722Dnia 16 października klasa II a wzięła udział w Strajku Żywności organizowanym przez Bank Żywności. Na ulicach Ciechanowa pojawiły się owoce i warzywa, które w kolorowym przemarszu „Strajków Żywności” manifestowały swój sprzeciw wobec marnowaniu jedzenia. Dzieci zapoznali się z paradoksem dzisiejszych czasów. Z jednej strony problem marnowania i utylizacji nie sprzedanej bądź kupowanej w nadmiarze żywności, z drugiej wciąż rosnąca rzesza osób niedożywionych czy wręcz głodujących.

Po przemarszu wszyscy udaliśmy się na halę sportową gdzie zorganizowanych było mnóstwo konkursów i atrakcji dla dzieci, min. konkurs na najładniejsze przebranie, konkurs wokalny, plastyczny, robienie kanapek, układanie wieży oraz rysunków z ziemniaków. Uczniowie klasy II a we wszystkich tych konkursach chętnie brali udział. Udało nam się zdobyć nagrody w takich konkursach jak: najładniejsze przebranie, najwyższa wieża, w konkursie wokalnym i dwa wyróżnienia w konkursie plastycznym.

Na szczególne uznanie i nagrodę specjalną zasłużył również strój wychowawczyni Kamili Zaborowskiej, który robił furrorę zarówno na strajku jak i później w drodze powrotnej do szkoły.

Opracowała: Kamila Zaborowska