ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

DSCN0629Dnia 11 października br.  obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji o godzinie 10. 30 odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli zaproszeni Goście. Byli to: ks. Adam Gnyp Proboszcz Parafii Błogosławionych Biskupów Męczenników Płockich, Nauczyciele Emeryci oraz Przedstawiciele Rady Rodziców – Wiceprzewodnicząca Pani Małgorzata Sochacka  i  Skarbnik – Pani Jolanta Kownacka. Media lokalne reprezentowała natomiast Pani Milena Bonisławska – redaktor medialny „Czasu Ciechanowa”.

Na początku uroczystości głos zabrała Dyrektor szkoły –  Pani Barbara Kamińska, która powitała gości i zgromadzoną  na hali sportowej społeczność szkolną oraz wygłosiła krótkie, okolicznościowe przemówienie, podkreślając  w nim rangę zawodu nauczyciela. Następnie, z okazji Święta Edukacji Narodowej, Pani dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim emerytowanym oraz aktualnie pracującym Nauczycielom, a także  Pracownikom administracji i obsługi. Tradycyjnie również,   za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej wyróżniła Nagrodą Dyrektora Szkoły  grono Nauczycieli oraz Pracowników niepedagogicznych  . W tym roku nagrodę tę otrzymała Wicedyrektor szkoły- Pani Ewa Barcz oraz: Pani Aldona Krzemińska, Pani Bogumiła Kosowska, Pani Jolanta Krzywnicka, Pani Anna Mieszkowska, Pani Marzena Pawłowska, Pani Jolanta Piotrowska,  Pani Elżbieta Stępkowska, Pani Dorota Stryjewska, Pani Anna Trawińska, Pani Joanna Trzcińska, a także Pracownicy  szkolnej administracji –  Pani Helena Klepacka i Pani Maria Boćkowska.  Oprócz tego, Pani dyrektor pogratulowała również Nauczycielom, którzy z okazji Święta Edukacji Narodowej za ponadprzeciętne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej otrzymali Nagrodę Prezydenta Miasta Ciechanów. Byli to: Wicedyrektor szkoły –  Pani Joanna Cywińska, Pan Dariusz Bralski oraz Pani Kamila Pszczółkowska.

Życzenia z okazji powszechnie znanego Dnia Nauczyciela złożyli także wszystkim Pedagogom i Pracownikom szkoły Ksiądz Proboszcz Adam Gnyp oraz Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców –  Pani Małgorzata Sochacka. Składając je, podobnie jak Pani dyrektor, życzyli wszystkim dużo zdrowia wiele sukcesów, cierpliwości, zadowolenia  z wypełnianej misji pedagogicznej  oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie pod kierunkiem Nauczycieli: Pani Anety Boniakowskiej, Pani Joanny Trzcińskiej, Pani Marzeny Pawłowskiej, Pani Iwony Koziatek, Pani Ireny Potyrały, oraz Pana Krzysztofa Kirzyca  przygotowali specjalny program artystyczny. Młodzi artyści za pośrednictwem programu telewizyjnego „Czwórka na sześć” przedstawiali scenki satyryczne „ze szkolnego życia wzięte” oraz dedykowali Nauczycielom życzenia, wiersze i piosenki, które dzięki zmienionym słowom  i znanym  melodiom  porywały szkolną publiczność do zabawy śpiewu i oklasków.

Na zakończenie akademii głos ponownie zabrała Pani dyrektor Barbara Kamińska, dziękując Nauczycielom oraz Uczniom za przygotowanie uroczystości. Uczniowie natomiast z dobrym słowem, wdzięcznością, symbolicznym kwiatkiem w ręku oraz życzeniami podchodzili do swoich Nauczycieli  i Wychowawców, aby podziękować  im za trud włożony w wychowanie oraz dotychczasową  naukę.

Dariusz Bralski