ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

_DSC6092W piątek, 27 września br.  obchodziliśmy Święto Patrona szkoły. W tym roku zostało ono wpisane w obchody 50 lecia jej istnienia. Oprócz uroczystej akademii uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami  mieli możliwość uczestniczenia w pikniku militarnym. Swoje stoiska wystawiły tego dnia: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w Ciechanowie, a także  miejscowe jednostki Państwowej  Straży Pożarnej oraz Powiatowej Komendy Policji. Uczniowie klas młodszych chętnie więc oglądali sprzęt wojskowy, wóz strażacki, natomiast starsi interesowali się specyfiką  pracy służb mundurowych. Ponadto uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wykorzystali ten czas na klasowe spotkania integracyjne, a Samorząd Uczniowski zorganizował loterię fantową. Tradycyjnie nie obyło się również  bez żołnierskiej grochówki, która tego dnia wszystkim  smakowała wyjątkowo.

W piątek podsumowano również konkurs poświęcony ostatniemu dowódcy 21. Warszawskiego Pułku Piechoty ”Dzieci Warszawy” – Generałowi Stanisławowi Sosabowskiemu. Konkurs ten zorganizowany przez  nauczycieli – Panią Jolantę Krzywnicką oraz Pana Dariusza Bralskiego przeznaczony był   w tym roku szkolnym dla uczniów  klas  VI. Pierwsze miejsce zajęły: Małgorzata Boniakowska – kl. VI c i  Natalia Kulicka – kl. VI a, drugie –  Julia Gajewska z klasy VI e, zaś trzecie miejsce zdobyły uczennice: Maja Dymkowska oraz  Julia Kozłowska – obie z klasy VI a.  Gratulujemy laureatom.

Dariusz Bralski