SZKOLNE KOŁO MIŁOŚNIKÓW KONI

DSC06478Podczas ferii zimowych odbyły się w naszej szkole pierwsze zajęcia Koła Miłośników Koni nazwanego przez nas „Horse Lovers”. Organizatorkami zajęć są: Magdalena Widawska (nauczycielka języka angielskiego będąca jednocześnie hodowcą koni szlachetnych) i Kinga Barbarska (opiekunka świetlicowa podzielająca zainteresowanie końmi). Pomysł założenia koła narodził się z miłości do tych pięknych zwierząt i spotkał się z entuzjazmem dzieci podzielających tą pasję. W każdym tygodniu ferii spędziliśmy razem po jednej godzinie dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiadomościami na temat koni.

Nasze spotkania przebiegły w bardzo miłej atmosferze, a owocem drugiego z nich jest kolaż wykonany przez uczennice z klas czwartych biorące udział w zajęciach. Przedstawia on różne zachowania koni, o których rozmawialiśmy ucząc się rozpoznawać mowę ciała tych zwierząt. Pracę tą można zobaczyć przy wejściu do szkoły.