SZKOLNY KONKURS WIEDZY O BŁOGOSŁAWIONYCH PŁOCKICH BISKUPACH MĘCZENNIKACH

20191212_09294513 czerwca 1999 roku św. Jan Paweł II beatyfikował 108 polskich męczenników zamordowanych podczas II wojny światowej. W tym gronie znalazło się dwóch płockich Biskupów: Arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski i Biskup Leon Wetmański.

Podczas homilii Papież mówił m.in.: „Dziś właśnie świętujemy zwycięstwo tych, którzy w naszych czasach oddali życie dla Chrystusa, aby posiąść je na wieki w Jego chwale. Jest to zwycięstwo szczególne, bo dzielą je duchowni i świeccy, młodzi i starzy, ludzie różnego pochodzenia i stanu. Pośród nich jest arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski , pasterz diecezji płockiej […]

Błogosławieni męczennicy wołają do naszych serc: Uwierzcie, że Bóg jest miłością! Uwierzcie na dobre i na złe! Obudźcie w sobie nadzieję! Niech ta nadzieja wyda w was owoc wierności Bogu we wszelkiej próbie”

Dziś od tego wydarzenia minęło 20 lat. Przeżywany jubileusz jest szczególną okazją, aby przypomnieć sobie sylwetki, charyzmat i nauczanie naszych Płockich Pasterzy.

Okazją do tego stał się konkurs wiedzy o naszych Błogosławionych Patronach przeznaczony dla klas VII naszej szkoły, który odbył się 12 grudnia 2019 roku. Na konkurs został zaproszony ks. Adam Gnyp – proboszcz Parafii Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie, który wraz z Panią Dyrektor Barbarą Kamińską i Panią Grażyną Gwiazda został poproszony do jury.

Każda klasa VII wystawiła swoją trzyosobową reprezentację. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania w grupie klasowej. Mieli do rozwiązania osiem różnorodnych zadań np.: uzupełnić tekst modlitwy, krzyżówka, prawda – fałsz, przyporządkować informację do danej postaci.

Po zaciętej i wyrównanej walce, a także dogrywce, która początkowo nie rozstrzygnęła wyników konkursu wyłoniono najlepszy zespół klasowy.

Rywalizację wygrała reprezentacja klasy VII A, którą reprezentowały: Amelia Chylińska, Wiktoria Gogolewska i Weronika Wójcik.

II miejsce zajęła klasa VII D: Alicja Borkowska, Marcin Grodecki i Miłosz Paś.

III miejsce zajęła klasa VII C: Hanna Dobrzyniecka, Klaudia Ostrowska i Natalia Tomaszewska.

IV miejsce zajęła klasa VII B: Dagmara Bartosiewicz, Fabiana Zaffagnini i Zuzanna Szymańska.

Każda drużyna otrzymała nagrody, które zostały ufundowane przez Parafię Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników. Gratulujemy uczestnikom konkursu i zapraszamy do oglądania fotorelacji.

 

                                                           Ks. Piotr Smoliński