SZLACHETNA PACZKA

received_489000818412223Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie zostali darczyńcami w Szlachetnej Paczce.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za Wasze wielkie serce!!!
Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepsze!
W tym miejscu przychodzą na myśl słowa naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II, który niegdyś powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Podczas dostarczania paczki do rodziny byliśmy świadkami niezwykłych rzeczy. To niesamowite uczucie, gdy ktoś za okazaną pomoc odwdzięcza się łzą wzruszenia, swoim nieśmiałym uśmiechem i zwykłym, ale prosto z serca płynącym „dziękuję”.

Reakcja dzieci też była zaskakująca. Wypowiadali się następująco:
Alicja: „Dziś razem z Panią i koleżankami pojechałam do starszej Pani zawieźć rzeczy zebrane w ramach Szlachetnej Paczki. Jadąc tam, miałam nadzieję, że wieziemy wszystko, czego ta Pani potrzebuje. Czułam wielki smutek, że tak wielu podstawowych rzeczy jej brakuje, np. pralki. Gdy Pani Jadwiga dostała naszą paczkę i widziałam, że jest szczęśliwa ja też czułam radość. Dobrze jest pomagać i się dzielić. Ja na pewno w przyszłości chce pomagać i będę to robić częściej”.

Marta: „Pani Jadwiga to bardzo miła osoba. Poczęstowała nas opacznymi cukierkami. Bardzo ucieszyła się z naszej wizyty. Jest w trudnej sytuacji, więc podarowaliśmy jej 17 paczek z jedzeniem i pralkę”.

Lena: „Dziś byłam u starszej Pani ze Szlachetną Paczką. Zawieźliśmy jej dużo jedzenia, ubrania i pralkę. Pani Jadwiga była bardzo szczęśliwa, aż się popłakała. Mi też było przyjemnie jak mogłam zostać dla kogoś Świętym Mikołajem”.

W ramach podziękowań szkoła dostała od wolontariuszy piękny upominek 😛 własnoręcznie zrobioną bombkę, która zawisła na szkolnej choince.

MSU
Kamila Zaborowska