TYDZIEŃ BIOLOGII I GEOGRAFII

20191206_121410W ramach obchodów TYGODNIA BIOLOGII I GEOGRAFII klasa 2a uczestniczyła w lekcji przygotowanej przez uczennice z klasy 8a. Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi na nasze zdrowie i niemarnowanie żywności, m. in. poprzez prawidłowe przechowywanie jej w lodówce. Zajęcia praktyczne uczniów poprzedziła pogadanka wraz z pokazem właściwego postępowania z produktami spożywczymi np. na środkowej półce kładziemy produkty o krótkim terminie ważności t.j.: pokrojoną wędlinę, twarożek, domowe potrawy, np. garnek z zupą (ale koniecznie szczelnie przykryty) itp. Następnie uczniowie klasy 2a, wykorzystując zdobytą wiedzę, w formie zabawy edukacyjnej sami układali potrawy w lodówce. Zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze oraz dostarczyły nowych wiadomości ich odbiorcom, którzy na koniec zajęć otrzymali stosowne ilustracje i ulotki.