WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

20181130_094759Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi w dniach 05-06.04.2019 r. na terenie Północnego Mazowsza odbyła się ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności, w ramach której zbierano żywność dla osób bezdomnych, matek samotnie wychowujących dzieci, rodzin wielodzietnych, osób starszych i chorych. Bank Żywności zorganizował zbiórkę żywności w sklepach na terenie Ciechanowa.
Uczniowie z naszej szkoły, jak zawsze uczestniczyli w tej akcji, pełniąc dwugodzinne dyżury w sklepie Carrefour oraz pomagając przy segregowaniu zebranej żywności. Wolontariuszami w piątek byli uczniowie z klasy VIc należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu: Dominika Kowalczyk,Nina Rembowska, Kinga Brzozowska, Wiktoria Hełminiak, Paweł Kowalczyk, Kinga Mieszkowska oraz Klaudia Ostrowska.
Popołudniowy dyżur w tym dniu zaś pełnili uczniowie klasy VIIIb – Wiktoria Jackowska, Klaudia Pawlak, Julia Krajewska, Gabriela Kozicka, Małgorzata Czarnewicz, Paulina Michalak oraz Michał Maliszewski.
W sobotę wolontariuszami byli uczniowie klasy VIIIa: Antonina Grzelak, Anna Stryjek, Alicja Łączyńska, Ada Dymkowska, Alicja Czekałowska, Wiktoria Marciniak, Magda Kamińska oraz Jakub Kowalski.
Młodzież bardzo aktywnie i z rozwagą włączyła się w realizację powierzonych im zadań – zachęcając kupujących do wzięcia udziału w zbiórce, rozdając ulotki z informacjami na jej temat oraz pomagając w segregowaniu zebranej żywności. Wszystkie te czynności wykonywali pamiętając o ludziach szczególnie potrzebujących pomocy.
Naszym uczniom serdecznie dziękujemy za okazane serce, zainteresowanie losem drugiego człowieka oraz poświęcenie swojego wolego czasu.

Dziękujemy !!!
Agnieszka Gasińska