WSPÓLNIE Z URZĘDEM MIASTA PROMUJEMY ZDROWIE I EKOLOGIĘ

DSC_4066Nowy rok szkolny to nowe wyzwania i dużo nauki. Ważnym elementem edukacji jest wiedza o środowisku i zmieniającym się klimacie – tymi słowami w liście skierowanym do uczniów naszej szkoły Prezydent Miasta Ciechanów – Pan Krzysztof Kosiński zainicjował akcję picia lokalnej kranówki.

W szkole zamontowane zostało  specjalistyczne poidełko, aby uczniowie mogli pić bezpieczną i zdrową wodę wodociągową zamiast wód i napojów w plastikowych butelkach. W ten sposób znacząco przyczynią się do ograniczenia ilości plastikowych odpadów. Urządzenie do dystrybucji kranówki jest wyposażone w licznik, który wskazuje ilość niewykorzystanych plastikowych butelek.

15 września 2020 r. Pani Olga Zmudczyńska –  Pabich – kierownik Wydziału Kontaktów Społecznych w Urzędzie Miasta Ciechanów wraz z Panią Dyrektor Barbarą Kamińską przekazały uczniom naszej szkoły butelki wielokrotnego użytku. Zwróciły  uwagę na fakt, że obecnie na całym świecie podejmowane są różnorodne działania mające na celu ograniczanie zużywania plastiku. Promocja ciechanowskiej kranówki zatem to przede wszystkim zachęta do dbania o czystość środowiska.

Woda w kranach produkowana przez ciechanowskie wodociągi jest zdrowa, bezpieczna i smaczna. Została  zbadana przez sanepid. Zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, magnez i potas.

Na całym świecie poidełka zyskują coraz większą popularność, ponieważ zapewniają łatwy, szybki, bezpieczny i higieniczny dostęp do wody pitnej bezpośrednio z sieci wodociągowej.

Mamy nadzieję, że zamontowanie takiego urządzenia w naszej szkole nie tylko spowoduje, że  będziemy  chętniej sięgać po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane, ale także przyczyni się do kształtowania świadomych postaw proekologicznych.

A.B.