WYCIECZKA DO KPP

IMG_373525 października 2019 r. klasa II d wybrała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Celem wycieczki było zapoznanie z placówką i pracą funkcjonariuszy. Zobaczyliśmy biuro oficera dyżurnego. Dowiedzieliśmy się także jak działa monitoring w naszym mieście. 

Zapoznaliśmy się z psami tropiącymi i ich pracą. Poznaliśmy wnętrze policyjnego radiowozu.  Dużo emocji dostarczyło nam zwiedzanie celi, do której trafiają aresztowani. Funkcjonariusze zapoznali nas ze sprzętem policyjnym – osłonami poszczególnych części ciała, pałką policyjną, alkomatem oraz wykrywaczem metalu. Panie Policjantki pokazały, jak zdejmuje się odciski palców z różnych przedmiotów. Każdy uczeń miał okazję zobaczyć jak wygląda pobieranie odcisków linii papilarnych. Na koniec Panie zadbały o nasze bezpieczeństwo i obdarowały nas odblaskami.
Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. Dzięki niej dowiedzieliśmy się jak niebezpieczna i trudna jest praca w policji. 
 
                                     Irena Potyrała