Z BIBLIOTEKĄ I BIOLOGIĄ NA CO DZIEŃ

20200117_082856W styczniu odbyło się semestralne podsumowanie innowacji pt. „„Z BIBLIOTEKĄ I BIOLOGIĄ NA CO DZIEŃ” . W ramach innowacji uczniowie prowadzili „Dzienniczek ciekawostek biologicznych” – korzystając z dostępnych źródeł informacji m.in. z księgozbioru bibliotecznego.

Na przygotowanie pracy uczniowie mieli 5 miesięcy. Zasada była prosta: pisali o tym co ich zaciekawiło, a wiązało się z biologią. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz umiejętnością stawiania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi.  Przykładowe zagadnienia: Dlaczego koala tuli się do drzew?, Dlaczego serce bije?, Dlaczego konie śpią na stojąco i się nie przewracają?, Dlaczego cola jest szkodliwa?, Dlaczego cebula wyciska nam łzy? Jak sowa kręci głową?,  Dlaczego się jąkamy? … i wiele, wiele innych równie ciekawych pomysłów.

Realizacja innowacji zaowocowała zwiększeniem poziomu wiedzy biologicznej uczniów oraz ilością wypożyczonych książek z biblioteki szkolnej.

Dziękujemy za wspaniałe prace i życzymy dalszych sukcesów.

Oprac.

Anna Mieszkowska – nauczyciel bibliotekarz

Anna Chrostowska – nauczyciel biologii