Z WIZYTĄ W KLUBIE MAŁEGO ALCHEMIKA

114 października 2019 roku uczniowie klasy IIc odwiedzili Park Nauki Torus w Ciechanowie. Dzieci zwiedzały wystawy z interaktywnymi eksponatami: „Lewitująca piłka”, „Zbuduj most”, „Przekroje stożka”, „Wieża ciśnień”, „Chwiejne konstrukcje”, „Krajobraz zamkowy”, „Twierdzenie Pitagorasa”, „Pojedynek mózgów”. Następnie odbyło się badanie, doświadczanie i eksperymentowanie z wykorzystaniem „urządzeń” na ekspozycji stałej. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach chemicznych, gdzie miały okazję pod okiem edukatora samodzielnie wykonać kolorową masę plastyczną.

Zajęcia w Parku Nauki Torus to doskonała nauka przez interaktywną zabawę. Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Na pewno będziemy stałymi gośćmi w tym obiekcie.

A. Kozłowska