ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

_DSC3475Nadeszły wakacje, czyli zasłużony czas odpoczynku po dziesięciu miesiącach nauki. Nim jednak usłyszeliśmy ostatni dzwonek roku szkolnego 2018/2019, w środę, 19 czerwca 2019 roku, dokonaliśmy analizy wyników nauczania i zachowania oraz wyróżniliśmy najbardziej zdolnych uczniów naszej szkoły.

O godzinie 9:00 rok szkolny pożegnali uczniowie klas V – VIII. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: proboszcz parafii pod wezwaniem Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników – ksiądz Adam Gnyp, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Wioletta Tobolska, zastępca przewodniczącej RR – pani Renata Dubikowska, członek RR – pani Jolanta Kownacka, redaktor Czasu Ciechanowa – pani Milena Bonisławska, dyrekcja  oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie,  uczniowie oraz ich rodzice.

Na początku głos zabrała dyrektor szkoły – pani Barbara Kamińska, która powitała wszystkich zebranych. Skierowała wiele ciepłych słów do absolwentów, pozostałych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i przyjaciół placówki, dziękując za wkład włożony w pracę w kończącym się roku szkolnym. Następnie powiedziała o projektach realizowanych   w roku szkolnym i wielu przedsięwzięciach, w których brali udział nasi uczniowie. Na koniec życzyła wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.

W trakcie uroczystości pożegnaliśmy dwóch pracowników obsługi: pana Romana Zielińskiego i pana Lecha Grabowskiego, którzy odchodzą na zasłużoną emeryturę. Pani dyrektor podziękowała im za wieloletnią współpracę, życząc zdrowia, spełniania marzeń  i satysfakcji w życiu osobistym.

Kolejnym punktem akademii było nagrodzenie uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki     w nauce. Prymusami klas piątych zostały dwie uczennice: Małgorzata Boniakowska z klasy V c    i Julia Gajewska z klasy V e. Wśród klas szóstych wyróżniła się w nauce i została Prymusem – Oliwia Golenda z klasy VI a, otrzymując jednocześnie tytuł Prymusa Szkoły. Miano Prymusa klas siódmych uzyskała Julia Bonisławska z VII a. Najwyższą średnią w klasach ósmych osiągnęły: Anna Stryjek i Alicja Czekałowska, obie przedstawicielki klasy VIII a i od dziś są Prymusami klas ósmych. Dyrektor szkoły pogratulowała sukcesu wszystkim wyróżnionym, wręczyła dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast rodzicom – listy gratulacyjne. Elementem wyróżnienia były wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

Pani dyrektor poinformowała społeczność szkolną o wręczeniu w dniu wczorajszym nagród Prezydenta Miasta Ciechanów pana Krzysztofa Kosińskiego. Nagrodę I stopnia otrzymała Anna Stryjek z klasy VIII a, natomiast nagrody II stopnia uzyskały dwie uczennice naszej szkoły: Magdalena Biedrzycka z klasy VI a i Hanna Dobrzyniecka z klasy VI c.

Nagrodzeni zostali również uczniowie za wzorową frekwencję, za wyróżnienia w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur, za bardzo dobre wyniki w konkursie ekologicznym Eko – Planeta, za wysokie wyniki w czytelnictwie, za sukcesy w sporcie oraz reprezentowanie szkoły i miasta na zawodach sportowych.

W tym szczególnym dniu nie mogliśmy zapomnieć o rodzicach, którzy przez cały rok szkolny aktywnie uczestniczyli w pracach na rzecz klas i szkoły. Podziękowanie wręczyła pani dyrektor.

Historycznym momentem było opuszczenie murów szkoły przez uczniów klas VIII. Absolwenci pożegnali się z dyrekcją i nauczycielami wzruszającymi podziękowaniami, które przygotowali pod kierunkiem pani Joanny Iwaszko i pani Bożeny Kraśniewskiej. Niezwykłym momentem było zatańczenie poloneza w ich wykonaniu.

Druga część uroczystości zakończenia roku szkolnego dla uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I – IV odbyła się o godzinie 10:30. Również w tym przypadku najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Prymusem klas czwartych został Karol Kuklak  z klasy IV c.

Uroczystość została uświetniona częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klas I b i I d, których wychowawcami są: pani Marzena Pawłowska i pani Irena Potyrała. Dzieci powitały wakacje ze śpiewem na ustach w bardzo wesołej i tanecznej atmosferze.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw pozostałym uczniom oraz pożegnanie z wychowawcami.

Życzymy wszystkim wspaniałego wypoczynku!

 

Jolanta Krzywnicka