Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Nasza szkoła włączyła się w akcję „Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)” organizowaną corocznie przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.

W lutym, podczas zajęć on-line,  nauczyciele przeprowadzili liczne pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z internetu.  Dużo czasu poświęcili problemowi hejtu. Po emisji kilku filmików dotyczących tego  zagadnienia uczniowie mieli czas na dyskusję, wyrażenie własnych opinii.

Podsumowaniem DBI był konkurs, na który wpłynęło około 350 prac. Technika oddanych prac była bardzo zróżnicowana, począwszy od rysunku, poprzez grafikę komputerową, film, opowiadanie, prezentacje, komiks, wiersz, a kończąc na krótkich rymowankach. Niektórzy uczniowie stworzyli strony internetowe. Pojawiły się również projekty multimedialne w aplikacji Scratch.  Wiele prac można zobaczyć w galerii na naszej stronie. Najciekawsze zostały nagrodzone.  Główną nagrodę zdobyła Wiktoria Hełminiak z klasy 8c.

Mamy nadzieję, że udział w tej akcji przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa młodych użytkowników internetu.

Dziękujemy za udział w tegorocznym Dniu Bezpiecznego Internetu.

Przykładowe prace uczniów:

1. Prezentacja