DZIEŃ ZIEMI

174775127_512706076760041_4620837037073669463_nDzień Ziemi to akcja prowadzona wiosną każdego roku. Dokładnie obchodzimy ją podczas równonocy wiosennej 21 marca – dzień na całej planecie trwa tyle samo, co noc. Celem Dnia Ziemi jest propagowanie proekologicznych postaw i zachowań w społeczeństwie. Dlatego też podczas organizowanych obchodów odbywa się zwykle wiele wydarzeń aranżowanych przez różne instytucje.

Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy „Tygryski” z SP 4 dołączyły do akcji społecznej pod hasłem „SadziMY z PEC”. Akcja ta polegała na sadzeniu drzew na terenie miasta Ciechanów, której organizatorem było w tym roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie.

Dzieci były bardzo zaangażowane podczas sadzenia swoich drzewek – było to dla nich nowe doświadczenie i z pewnością nie zapomną o nim tak szybko. Dzieciaki dzielnie pomagały przy kopaniu dołków, przytrzymywały sadzonki i zasypywały je ziemią. Mamy nadzieję, że wprowadzane działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci na ochronę środowiska i że staną się prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

K. Liszewska