Jakub Ptaszkiewicz z kl.VIId laureatem

l1Jakub Ptaszkiewicz uczeń klasy 7d został laureatem konkursu przedmiotowego języka angielskiego Mazowieckiego Kuratora Oświaty  dla uczniów klas 4 – 8 szkół  podstawowych województwa mazowieckiego.
Z
dolny, ambitny i inteligentny uczeń  zwyciężył we wszystkich trzech etapach konkursu. Jakub uzyskał wysokie  wyniki w etapie wojewódzkim, etapie rejonowym i etapie szkolnym.

Wielki sukces Jakuba to przede wszystkim jego praca i  zdolności językowe.
  Tematem przewodnim wszystkich trzech etapów konkursu była SZKOŁA I EDUKACJA (NAUCZANIE TRADYCYJNE I ZDALNE), PRACA. Konkurs obejmował poszerzone treści podstawy programowej: znajomość środków leksykalnych z zakresu tematycznego oraz znajomość wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego.

Zadania konkursowe na etapie wojewódzkim sprawdzały umiejętność:

– rozumienia ze słuchu wypowiedzi ustnych,

– rozumienia wypowiedzi pisemnych,

– rozpoznawania i stosowania struktur leksykalno-gramatycznych,

– wykazania się szeroką wiedzą o historii, geografii i kulturze krajów angielskiego obszaru językowego.

Jakub jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym. Szczególnie pasjonuje się językiem angielskim, matematyką i programowaniem.

Nauczycielka języka angielskiego
Katarzyna Skaraczyńska