KONKURS O TYTUŁ MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS CZWARTYCH

14 czerwca 2021r . odbył się konkurs dla klas czwartych „Mistrz Pięknego Czytania”. Zmagania zgromadziły w bibliotece szkolnej dwanaścioro uczestników. Jury miało trudne zadanie, wszyscy uczniowie byli perfekcyjnie przygotowani, ponieważ… walka o zaszczytny tytuł mistrzowski pierwotnie miała odbyć się w marcu w ramach innowacji pedagogicznej „Miesiąc języka ojczystego”.

W związku z powrotem do nauki stacjonarnej możliwe było postawienie w konkursowe szranki młodych czytelników. Czwartoklasiści przygotowali fragment książki p. A. Frączek „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”.

Jury w składzie p. wicedyrektor/ nauczyciel języka polskiego Joanna Cywińska, p. pedagog Anna Łęgowska i p. nauczyciel bibliotekarz/ nauczyciel języka polskiego Anna Mieszkowska po wysłuchaniu uczestników przyznała tytuł Mistrza Pięknego Czytania Nel Rynkowskiej – Marut z kl. IV c i tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania Julii Kosiorek z kl. IV a.

Ogromne gratulacje dla wszystkich konkursowiczów, którzy wykazali się piękną dykcją i perfekcyjnym opanowaniem tekstu.

Anna Lachowska