MIESIĄC JĘZYKA OJCZYSTEGO

W dniach 22 lutego – 22 marca 2021 r. w ramach innowacji pedagogicznej odbył się Miesiąc Języka Ojczystego, zainspirowany Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego ustanowionym przez UNESCO na 21 lutego w celu promocji wielojęzyczności oraz zwrócenia uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur. Nauczyciele języka polskiego i biblioteki: p. Aneta Boniakowska, p. Dariusz Bralski, p. Jolanta Krzywnicka, p. Anna Lachowska, p. Anna Mieszkowska i p. Alina Sadowska zorganizowali pięć konkursów dla klas IV – VIII.

Szkolny konkurs ortograficzny o tytuł  Mistrza ortografii  dla klas V

Reprezentacja klasy V a napisała dyktando obejmującego różnorodne zasady pisowni i interpunkcji oraz rozwiązały test ortograficzny.

Mistrz ortografii  –   Nikola Gadomska klasa V a

WICEMistrz ortografii – Olga Żbikowska klasa V a

Szkolny konkurs savoir vivre o tytuł  Mistrza dobrych manier dla klas VI

Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na pytania testowe przygotowane przez organizatorów, obejmujące znajomość zasad savoir vivre’u.

Mistrz Dobrych manier  – Lena Szwonder, klasa VI e

WICEMistrz Dobrych manier  – Maciej Wiśniewski, klasa VI b

Zofia Mieszkowska, klasa VI f

Łukasz Zieliński, klasa VI g

Szkolny konkurs savoir vivre o tytuł  Mistrza fRAZEOLOGII  dla klas VII

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością związków frazeologicznych występujących.

Mistrz FRAZEOLOGII  – Szymon Orliński, klasa VII b

Maximilian Jurczykowski, klasa VII e

WICEMistrz FRAZEOLOGII – Maria Dobrzeniecka, klasa VII b

Amelia Maliszewska, klasa VII d

Amelia Zaborowska, klasa VII e

Szkolny konkurs savoir vivre o tytuł  Mistrza JĘZYKA POLSKIEGO  dla klas VIII

Test konkursowy obejmował wiedzę z zakresu składni zdań pojedynczych i złożonych.

Mistrz JĘZYKA POLSKIEGO  – Fabiana Zaffagnini, klasa VIII b

Piotr Ordak,  klasa VIII d

WICEMistrz JĘZYKA POLSKIEGO  – Dominika Kowalczyk, klasa VIII a

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursów!

Jolanta Krzywnicka