OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŻYWNOŚCI

121669562_507862326843591_5206895439632685925_nŚwiatowy Dzień Żywności to świetny moment, żeby zgromadzić wokół siebie ludzi, którym bliska jest idea niemarnowania i dotrzeć z nią do osób zupełnie nieświadomych problemu. W naszej szkole temu problemowi poświęciliśmy dwa dni 15 i 16 października. Dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie, zorganizowaliśmy wiele ciekawych atrakcji. Nasi uczniowie i nauczyciele przebrali się za owoce i warzywa aby wzbudzić zainteresowanie innych oraz zaprezentowali się w nich na pokazie mody ekologicznej.

Przeprowadziliśmy również konkurs plastyczny pod hasłem: „Marnując żywność – marnujesz planetę”, który rozstrzygniemy w dwóch kategoriach: klas 0-3 i 4-8. Wiele klas I-III ten dzień poświęciło na wspólne przyrządzanie posiłków i pokazania uczniom w jaki sposób wykorzystać różne produkty spożywcze do przygotowania smacznych kanapek, sałatek czy surówek. Pani od fizyki Jolanta Biedrzycka pokazała uczniom że warzywa i owoce przewodzą prąd elektryczny. Uczniowie z klas 7 wzięli udział w konkursie ekologiczno- biologicznym, w którym sprawdzili swoją wiedzę na temat niemarnowania jedzenia. Pamiętajmy, że razem możemy zadbać o środowisko i wspólne dobro.

Organizatorzy: Mały i Duży Samorząd Uczniowski