OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŻYWNOŚCI

 20181016_114600  W dniu 16 października 2018r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Światowego Dnia Żywności, które zostały zorganizowane przez Bank Żywności. Naszą szkołę reprezentowały podczas ,,Strajku Żywności” klasa II a pod opieką Pani Krystyny Sawulskiej oraz klasa VI b pod opieką Pani Agnieszki Gasińskiej.

 Strajk Żywności rozpoczął się o godzinie 12.00 barwnym korowodem uczniów ciechanowskich szkół, który przemaszerował z Placu Piłsudskiego do hali sportowej Mazowii przy ul. Kraszewskiego. Dzieci przebrane za owoce, warzywa i inne artykuły spożywcze manifestowały w ten sposób swój sprzeciw wobec marnowania żywności.

  Młodsze dzieci brały udział w konkursie na najładniejszy strój związany z jedzeniem oraz  w  konkursie    piosenki  o    tematyce żywnościowej.  Były  również   ciekawe   gry i zabawy, za udział w których dzieci otrzymywały upominki.

 Reprezentanci klasy VI b brali udział w grze edukacyjnej ,,Bohaterowie Niemarnowania” oraz aktywnościach z zakresu mądrego gospodarowania żywnością. Za udział w grze zdobyli  Certyfikat Ratowników Żywności oraz liczne upominki.

   Zwieńczeniem obchodów Dnia Żywności był warsztat ,,Kulinarnie Mocni”, gdzie przedstawiciele klas starszych przygotowywali dla wszystkich zebranych kanapki, przekąski i pyszne owocowe soki.

 

                                                                                   Agnieszka Gasińska