PIELGRZYMKA DO ROSTKOWA

 „Kostka znaczy więcej” – pielgrzymka do Przasnysza i Rostkowa w 450 rocznice śmierci św. Stanisława Kostki

   Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pani Vicedyrektor – Joanny Cywińskiej oraz katechetów i rodziców, uczestniczyli w Pielgrzymce Dzieci do Przasnysza i Rostkowa – miejsc związanych ze św. Stanisławem Kostką, którego 450. rocznicę śmierci obchodzi Kościół w tym roku. Pielgrzymka odbyła się w sobotę 15 września 2018 roku. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: „KOSTKA znaczy WIĘCEJ”, a wspólnej modlitwie towarzyszyły relikwie Świętego. W trwającym Roku św. Stanisława Kostki pielgrzymka miała szczególny charakter. 
   Najpierw autokarem dojechaliśmy do kościoła farnego w Przasnyszu – miejsca chrztu św. z Rostkowa. Tam zwiedziliśmy kościół, odmówiliśmy krótką modlitwę, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, podeszliśmy do chrzcielnicy. Następnie  uczestniczyliśmy w odsłonięciu muralu przedstawiającego św. Stanisława Kostkę, który namalowano na budynku parafialnym parafii św. Wojciecha.
   Potem, wraz z innymi pielgrzymami przybyłymi z Ciechanowa,  jako 10 grupa wyruszyliśmy pieszo do Rostkowa. Podczas wędrówki towarzyszył nam śpiew i wspólna modlitwa różańcowa. Po pokonaniu 6 km, dotarliśmy do miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. Tam obejrzeliśmy program w wykonaniu zespołu Solo Dios Basta z parafii Świętego Krzyża w Płocku. 
   Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył bp Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej. Wysłuchaliśmy kazania, które wygłosił ks. Kamil Kowalski, wikariusz parafii św. Antoniego w Zegrzu. Po Mszy św. weszliśmy na modlitwę do sanktuarium w Rostkowie, a następnie był czas wolny, który wykorzystaliśmy na zakupienie pamiątek. O godz. 15.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Ciechanowa. 
                              

  Ks. Piotr Smoliński