SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

10 października w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie w ramach XXIII Ciechanowskiej Jesieni Poezji, międzynarodowej imprezy, organizowanej przez Związek Literatów na Mazowszu oraz Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VI a wraz z wychowawcą p. Agatą Wdowińską oraz nauczycielem j. polskiego, p. Dariuszem Bralskim. Swoją twórczość zaprezentowało dwóch artystów Pani Teresa Radziewicz, poetka, nauczyciel języka polskiego z Białegostoku oraz Pan Marek Piotrowski, ciechanowski poeta, archeolog.
Zebranych gości powitała Pani Barbara Kamińska, Dyrektor SP Nr 4 w Ciechanowie. Następnie poeci w bardzo ciekawy sposób opowiadali o swojej twórczości, swoich inspiracjach, których dostarcza im przede wszystkim otaczający świat. Czytane przez nich utwory wywołały wśród zgromadzonych zarówno uśmiech a momentami zadumę i nostalgię. Na zakończenie spotkania uczniowie nagrodzili poetów gromkimi brawami, podziękowaniami oraz pięknymi bukietami kwiatów. Artyści podarowali bibliotece szkolnej egzemplarze swoich wydanych tomików wierszy, oczywiście z dedykacjami dla przyszłych czytelników.
Jest nam niezwykle miło, iż mogliśmy wysłuchać wielu pięknych utworów a przez to włączyć się w obchody tej niezwykłej inicjatywy, jaką jest Ciechanowska Jesień Poezji.

Oprac. Anna Mieszkowska – nauczyciel bibliotekarz