SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ W ZERÓWCE

Dnia 11 października do oddziału Tygrysków (0c) zawitała – pani Sylwia Kulicka, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w Szpitalu w Ciechanowie. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Pani Ewa zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu)– lęk.

A. Kocięcka