SPOTKANIE Z POLICJĄ

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci, dlatego na początku każdego roku szkolnego organizowane są spotkania z przedstawicielami policji.
17 września 2018 roku w takim spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0-1. Zaproszeni goście omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli , jak należy przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po drodze, ulicy i chodniku.
Podkreślili również, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Uczulili także dzieci, aby zawsze pamiętały o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi osobami.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały oraz odpowiadały na zadawane przez zaproszonych gości pytania, brały udział w dyskusji. Wykazały się dużą wiedzą na temat ruchu drogowego i znajomością numerów alarmowych.
Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie swoje zastosowanie w praktyce.

M. Strusińska