ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

123 listopada w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia, Anna Mieszkowska, nauczyciel bibliotekarz wraz z wychowawcami „zerówek”, P. Anną Kuskowską – kl. 0a, P. Marią Kowalską – kl. 0b oraz  P. Anną Kocięcką – kl. 0c, zaprosiła uczniów do świata pluszowych Misiów. Każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego Misiowego Przyjaciela. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego obejrzenia jednego z odcinków bajki „Miś Uszatek”. Wszystkie dzieci z zapartym tchem obejrzały bajkę, której bohaterem jest Miś z klapniętym uszkiem. Następnie uczennice klasy 0a, pięknie recytowanym wierszem, zaprosiły wszystkich do świętowania Dnia Pluszowego Misia.

Prowadząca spotkanie, A. Mieszkowska opowiedziała uczestnikom historię narodzin pluszowego Misia, który już ponad 100 lat jest ulubioną zabawką, przytulanką wszystkich dzieci. Następnie zaproponowała dzieciom zabawę w „Zgaduj zgadulę”. Zadaniem uczniów było odgadnięcie, jak nazywa się miś przedstawiony na ilustracji. Dzieci bezbłędnie rozpoznały prezentowane pluszowe Misie, czyli: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Coralgola oraz Misia Paddingtona. Prowadząca w kilku słowach opowiedziała o tych dziecięcych ulubieńcach.

Pluszowe Misie spotykamy w bajkach, filmach oraz w wierszach. Nauczyciel wskazał na przyniesione z biblioteki szkolnej książki, których bohaterami są Misie oraz przeczytał dwa „misiowe” wiersze. Dzieci zaciekawiły te historie i już nie mogły się doczekać, kiedy poznają inne przygody „literackich” Misiów. Następnie nauczyciel bibliotekarz wraz z wychowawcami „zerówek” zaprosił wszystkich do zabawy ruchowej w rytm piosenki „Jadą misie, jadą”. W dalszej części spotkania, Anna Kuskowska, wychowawca kl. 0a, nauczyła wszystkie dzieci „misiowej rymowanki”.

Obchody „Światowego Dni Pluszowego Misia” zakończyły się wręczeniem wszystkim dzieciom pamiątkowych dyplomów „Przyjaciela Pluszowego Misia” oraz wykonaniem wspólnych zdjęć z misiami. Dzieci ponadto wykonały w klasach pracę plastyczną, związaną z tym niezwykłym dniem, który na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Oprac. Anna Mieszkowska – nauczyciel bibliotekarz

Wychowawcy klas 0 – Anna Kocięcka, Maria Kowalska, Anna Kuskowska