ŚWIETLICOWY KIERMASZ WIELKANOCNY

IMG_20210311_085329Tradycją naszej świetlicy jest coroczny kiermasz wielkanocny, którego podst. celem jest promowanie twórczości plastycznej naszych świetlicowych artystów w środowisku szkolnym, a także kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych.

W tym roku szkolnym 2020/2021, ze względu na specyficzny czas pandemii, kiermasz przebiegał inaczej. Zaczął się 18 marca, kiedy dzieci z klas I-III uczyły się jeszcze stacjonarnie, natomiast od 22 marca był adresowany tylko dla dzieci i rodziców świetlicowych, klas 0 uczących się w szkole.

Udział dzieci w przygotowaniu kiermaszu sprzyja aktywności twórczej i pomysłowości. Prace, które miały być wystawione na sprzedaż były wykonywane przez uczniów z większą niż zwykle starannością.

Najpopularniejsze wśród kupujących były stroiki na korze przystrojone sznurkowymi jajami, bukszpanem, piórkami, stroiki z pisankami z gipsowo – bandażowej opaski, które dzieci przygotowały wraz z dyrekcją szkoły na warsztatach plastycznych. Nowością były również koszyczki z figurkami wielkanocnymi.

Kiermasz wprowadził wszystkich w szkole w świąteczną atmosferę.

 

Z wiosennymi pozdrowieniami i wielkanocnymi życzeniami

WESOŁEGO ALLELUJA!

dla wszystkich uczniów SP 4 oraz ich rodziców

wychowawcy świetlicy