ŚWIĘTO WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ

W dniu 27 września 2018 roku klasa VIa odwiedziła 5 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej w Ciechanowie. Spotkanie związane było z obchodami Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Uczniowie uczestniczyli w uroczystościach na placu apelowym ciechanowskich koszar. Następnie podziwiali wyposażenie i sprzęt wojskowy. Sprawdzali i doskonalili swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy i strzelania. Prowadzili rozmowy z Kombatantami – żyjącymi bohaterami walk o wolną Polskę. Uczniowie mogli skosztować wojskowej grochówki oraz wspaniałego tortu z napisem „ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO”. Cieszymy się, że mogliśmy odwiedzić takie niezwykłe miejsce, jakim jest 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w Ciechanowie.

Agata Wdowińska